Na czym polega pożyczka lombardowa

Na czym polega pożyczka lombardowa? Czy to to samo co pożyczka prywatna na umowę cywilnoprawną?

Pożyczka w Lombardzie dla Ciebie

Na czym polega pożyczka lombardowa

Na czym polega pożyczka lombardowa >. Pożyczka w lombardzie to pożyczka udzielana pod zastaw wszelkiego rodzaju wartościowych przedmiotów, którymi mogą być na przykład: złota biżuteria, sprzęt elektroniczny, laptop itd. W zamian za zastawienie sprzętu otrzymujemy gotówkę, w wysokości nie przekraczającej wartości zastawu. W umowie pożyczki lombardowej określamy czas, po jakim wykupimy zastawione przedmioty, oczywiście za większą kwotę niż otrzymaliśmy. Jeśli natomiast nie dotrzymamy terminu umowy, przedmiot staje się własnością lombardu i właściciel może go wtedy sprzedać. Istnieje również możliwość przedłużenia umowy pożyczki lombardowej, lecz wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Pożyczkę w lombardzie może otrzymać każdy, nawet osoba bezrobotna, ponieważ jej istotą jest zastawianie przedmiotów. Pożyczka lombardowa i pożyczka na umowę cywilnoprawną to nie jest to samo, ponieważ pożyczka lombardowa nie podlega pod definicję pożyczki zawartą w kodeksie cywilny.

Czy biżuteria może być przedmiotem zastawu w pożyczce lombardowej.
Tak biżuteria również może być przedmiotem zastawu w pożyczce lombardowej. Lombardy udzielają pożyczek pod zastaw większości przedmiotów materialnych. Dla lombardów jest najważniejsze, by zastawiana rzecz była wartościowa, a biżuteria niewątpliwie jest taką rzeczą.

Idziemy do lombardu z jakąś wartościową rzeczą. W Lombardzie ją wycenią i poinformują jaką pożyczkę mogą udzielić. Najczęściej  proponowane jest  tyle, żeby w razie nie odebrania zastawu, sprzedać i pokryć wartość udzielonej pożyczki . Średnio to jest połowa wartości. Następnie Na czym polega pożyczka lombardowa Lombard w Legnicyotrzymuje się do podpisu umowę, co jest przedmiotem zastawu, na jaki czas, ile trzeba zapłacić za wykup itd.

Wyszukiwania podobne do lombard Legnica pożyczki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *