Co zastawić w lombardzie ?

Co zastawić w lombardzie? Co warto zastawić w lombardzie

Co zastawić w lombardziePytanie zasadniczo proste i ciekawe .

Zastawiane przedmioty w lombardzie wyceniane są poniżej jej wartości, ale to nie oznacza wcale małych pieniędzy. Im wyższa wartość zastawianego przedmiotu tym wyższa pożyczka w Lombardzie. Jeżeli zamierzamy spłacić zaciągniętą pożyczkę to i tak wycena nie ma tu znaczenia ( odzyskasz zastawiony sprzęt w momencie spłaty), więc można zastawić sprzęt o wartości 3000 zł pod zastaw za 1500 zł. Po określonym czasie (tydzień, dwa, miesiąc) przychodzisz i odbierasz sprzęt spłacając zaciągniętą pożyczkę, lub przedłużasz wpłacając same odsetki. Tutaj ważne jest dochowanie terminu, gdyż po upływie umówionej daty zwrotu Twój zastaw przechodzi na własność lombardu i możesz go nie odzyskać.! Pamiętaj to Ty musisz tej daty pilnować. Zresztą jak się do banku spóźnisz to cię wpiszą na listę dłużników i lipa.

Co do meritum pytania (Co zastawić w lombardzie?)

Najchętniej lombardy przyjmują (w kolejności) złoto, srebro, diamenty (z wyceną i bez), (a w zależności od Lombardu), telewizory,laptopy, kamery itp., a także samochody i niekiedy domy działki itp.
Co do oprocentowania jest co prawda wyższe (oscyluje w granicach 20% / m-c) ale :
– nie ma opłat przygotowawczych – jak w przypadku kredytu
– nie trzeba wykazywać zdolności kredytowej, ani dochodów,
– jeśli nie zależy nam na zastawie nie trzeba oddawać pożyczki.

Dużym plusem na rzecz lombardów jest. to że nawet jak nie chce się z powrotem odebrać zastawionych rzeczy, lub nie ma za co jej wykupić, to wystarczy po prostu nie spłacać pożyczki.
Na koniec formalności w otrzymaniu gotówki zajmują kilka chwil nie dni – jak w banku

Wyszukiwania podobne do lombardy w Legnicy :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *